Tulokset

Tuloksia yleisurheilukilpailuista

2021

12.8.2021 Seurakisat, Valkealan urheilukenttä, 40m ja pituus

Tytöt 5v. 40m
1. Ivet Julkunen 9,4
2. Minea Haaksiala 9,5
3. Linnea Tasa 10,1
4. Sylvi Riihimäki 10,2
5. Asta Berner 10,4
6. Seela Suninen 11,0
7. Miisa Kykkänen 13,2
Pojat 5v. 40m
1. Emil Hermunen 9,8
2. Ilmari Heikkinen 11,0
3. Mikael Hongisto 11,1
4. Jerry Kontkanen 12,3
Tytöt 5v. pituus
1. Asta Berner 1.90
2. Ivet Julkunen 1.71
3. Minea Haaksiala 1.63
4. Sylvi Riihimäki 1.57
5. Linnea Tasa 1.54
6. Anni Kukkola 1.47
7. Seela Suninen 1.43
8. Miisa Kykkänen 1.10
Pojat 5v. pituus
1. Emil Hermunen 1.72
2. Jerry Kontkanen 1.70
3. Ilmari Heikkinen 1.68
4. Mikael Hongisto 1.53
Tytöt 7v. 40m
1. Armi Julkunen 8,0
2. Sanni Laari 8,1
3. Sohvi Riihimäki 8,2
4. Emma Kukkola 9,1
5. Nella Teitto 9,6
6. Ilona Kujala 9,7
7. Bea Grönholm 9,9
8. Marja Toivanen 10,5
Pojat 7v. 40m
1. Eelis Pirhonen 8,1
2. Onni Kujala 8,3
3. Petrus Laine 8,4
Tytöt 7v. pituus
1. Armi Julkunen 2.71
2. Sanni Laari 2.37 (2. tulos parempi)
3. Emma Kukkola 2,37
4. Nella Teitto 2.11
5. Sohvi Riihimäki 2.04
6. Ilona Kujala 2.03
7. Bea Grönholm 1.94
8. Marja Toivanen 1.66
Pojat 7v. pituus
1. Eelis Pirhonen 2.58
2. Onni Kujala 2.17
3. Petrus Laine 2.14
Tytöt 9v. 40m
1. Iina Grönroos 7,6
2. Aada Lukander 7,8
3. Saaga Grönholm 8,0
4. Elsa Mankki 8,1
Pojat 9v. 40m
1. Jooa Lundsten 7,3
2. Olavi Jaakkola 7,5
2. Matias Haaksiala 7,5
4. Olavi Suninen 7,6
5. Reino Jaakkola 8,2
6. Wiljam Räisänen 10,3
Tytöt 9v. pituus
1. Iina Grönroos 2.98
2. Aada Lukander 2.63
3. Saaga Grönholm 2.51
4. Elsa Mankki 2.40
Pojat 9v. pituus
1. Jooa Lundsten 2.98
2. Olavi Jaakkola 2.96
3. Olavi Suninen 2.95
4. Matias Haaksiala 2.91
5. Reino Jaakkola 2.52
6. Wiljam Räisänen 1.77

8.7.2021 Seurakisat, Valkealan urheilukenttä, 40m ja pituus

Tytöt 5v. 40m
1. Linnea Tasa 10,44
2. Sofia Rimpiläinen 11,45
3. Asta Berner 12,40
4. Hilda Pakarinen 12,52
5. Helmi Nupponen 12,89
6. Miisa Kykkänen 12,94
Pojat 5v. 40m
1. Mikael Hongisto 12,07
2. Jerry Kontkanen 12,26
Tytöt 5v. pituus
1. Asta Berner 1.80
2. Sofia Rimpiläinen 1.58
3. Linnea Tasa 1.55
4. Helmi Nupponen 1.16
5. Miisa Kykkänen 0,61
Pojat 5v. pituus
1. Mikael Hongisto 1.36
2. Jerry Kontkanen 1.32
Tytöt 7v. 40m
1. Elsa Rimpiläinen 8,40
2. Sanni Laari 8,47
3. Tuua Purho 8,88
4. Emma Kukkola 9,16
5. Nella Teitto 9,70
6. Lydia Rimpiläinen 9,90
7. Pinja Pousi 9,94
Pojat 7v. 40m
1. Eelis Pirhonen 8,35
Tytöt 7v. pituus
1. Sanni Laari 2.27
2. Elsa Rimpiläinen 2.22
3. Emma Kukkola 2.20
4. Tuua Purho 2.13
5. Nella Teitto 2.10
6. Lydia Rimpiläinen 2.00
7. Bea Grönholm 1.51
8. Pinja Pousi 1.50
Pojat 7v. pituus
1. Eelis Pirhonen 2.34


21.6.2021 Seurakisat, Valkealan urheilukenttä, pallonheitto

Tytöt 5v.
1. Linnea Tasa 4,04m
2. Sylvi Riihimäki 3,80m
3. Miisa Kykkönen 2,85m
4. Helmi Nupponen 2,50m
5. Asta Berner 2,43m
Pojat 5v.
1. Ilmari Heikkinen 7,95m
2. Jerry Kontkanen 6,15m
3. Kai Silvonen 4,99m
4. Niila Marttila 3,78m
Tytöt 7v.
1. Nella Teitto 8,14m
2. Bea Grönholm 7,69m
3. Sanni Laari 7,32m
4. Sohvi Riihimäki 6,45m
5. Iina Kossila 5,40m
6. Minessa Suvitie 4,55m
7. Iisa Kansikas 4,16m
8. Seela Kossila 3,00m
Pojat 7v.
1. Nooa Marttila 12,36m
2. Petrus Laine 6,36m

2020

Omatoimimaastot syksy osa 1, Harjunmäki, Valkeala

syyskuu

Seurakisamaastojuoksut

06.06.2020

Omatoimimaastot osa 2, Harjunmäki, Valkeala

toukokuu

Omatoimimaastot osa 1, Harjunmäki, Valkeala

huhtikuu

Kajon sisäiset hallikilpailut, Kalliosuoja, Kuusankoski

02.02.2020

2019

Maastojuoksu-cup

Kokonaistulokset

12.10.2019

28.9.2019

14.9.2019

Hippokisat

26.8.2019

Piirinmestaruuskilpailut, osa 1. Valkealan urheilukenttä

9.-10.7.2019

Kajon seurakisat, Valkealan urheilukenttä

26.06.2019

12.06.2019

29.05.2019

Kajon avoimet hallikilpailut, Kalliosuoja Kuusankoski

23.03.2019

09.02.2019

26.01.2019